Jan Krawceniuk

Jednym z twórców marki J&A jest Jan Krawceniuk, którego miłość do biżuterii, kamieni szlachetnych i zegarków trwa nieprzerwanie od ponad 40 lat. Wszystko zaczęło się w latach 70-tych, gdy kilkunastoletni Jan wbrew rodzinnym tradycjom postanowił, że swoje życie zwiąże na stałe z czymś, co w tamtym trudnym okresie w Polsce było dla wielu młodych osób niemal nieosiągalne. Pasja do jubilerstwa i złotnictwa u młodego adepta tej sztuki przerodziła się w dobrze prosperujący biznes i to w czasach, gdy prywatne pracownie jubilerskie w Polsce miały niezwykle ciężkie warunki rozwoju, zaś zgłębienie tego wymagającego fachu w ramach tzw. stażu, czy praktyk, graniczyło z cudem.

 

 

Jakość i kunszt dokonań młodego już wtedy mistrza zostały szybko zauważone i docenione w połowie lat 80-tych, gdy Jan wraz ze swoim mistrzem otrzymali niezwykłe wyróżnienie w postaci zlecenia wykonania okolicznościowego, złotego kielicha, który był prezentem dla Jana Pawła II, podczas jego pielgrzymki do Polski.

 

 

Ciężka praca, talent i ogromna wytrwałość sprawiły, że Jan Krawceniuk w latach 90-tych otworzył wraz ze swoim przyjacielem małą pracownię jubilerską, zlokalizowaną w Sukiennicach na wrocławskim Rynku. Od samego początku pracownia J&A skupiała się na tworzeniu wyjątkowej i ponadczasowej biżuterii. Dzięki bogatemu, zdobywanemu latami doświadczeniu w projektowaniu i doborze najlepszych kamieni szlachetnych, tworzone przez Jana Krawceniuka wyroby łączą ze sobą nierozerwalnie elementy tradycji, solidnego rzemiosła i luksusu, co po dziś dzień stanowi wizytówkę firmy.

 

 

Po paru latach pracownia przeniosła się do nowej siedziby przy ul. Kazimierza Wielkiego 34 we Wrocławiu, gdzie znajduje się do dnia dzisiejszego. Marka J&A od wielu lat cieszy się najwyższą renomą i nieposzlakowaną opinią wśród klientów nie tylko we Wrocławiu i województwie, ale i w Europie, zaś jej niezwykłe wyroby wciąż powstają pod czujnym okiem Jana Krawceniuka.