F.A.Q. dotyczące wyceny

Czy wyceniają Państwo srebro?

Tak, ale nie zawsze, ze względu na niską cenę kruszcu.

Czy perły podlegają wycenie?

Jak najbardziej, perły niezależnie czy są luzem, czy w wyrobie, podlegają wycenie.

Czy wycenę można zrobić na miejscu?

Wycenę możemy wykonać na miejscu, jednak na tego typu usługę trzeba umówić się w wybranym przez rzeczoznawcę terminie.

Wyroby wysoko wartościowe, podlegają wycenie, na którą potrzeba więcej czasu, aby była ona rzetelnie przeprowadzona.

Czy mogę patrzeć na swój wyrób podczas wyceny?

Sam proces wyceny klient może obserwować. Jednak przed przystąpieniem do wyceny, produkt musi być idealnie czysty, wolny od jakichkolwiek zabrudzeń. Proces mycia (jeśli jest potrzebny) nie jest dostępny dla klienta, ponieważ urządzenia myjące znajdują się na zapleczu naszej pracowni.

Czy kamień jest wyjmowany do wyceny?

Kamień jest wyjmowany tylko i wyłącznie za zgodą właściciela wyrobu, przy wcześniejszej konsultacji i informacji o konieczności przeprowadzenia tej operacji.

Ze względu, iż jesteśmy Pracownią Jubilerską, po wyjęciu kamienia i jego wycenie, kamień jest ponownie osadzany bez jakiegokolwiek uszczerbku.

Czy można wysłać biżuterię do wyceny?

Nie polecamy tego typu praktyk. Mimo możliwości ubezpieczenia przesyłek, nadal może paczka zaginąć, poza stratą finansową, możemy stracić jedyną w swoim rodzaju biżuterię.

Dlaczego jest różnica między ceną zakupu a wartością wyceny?

Różnica taka powstaje, ponieważ wycena wykonywana jest w cenie odtworzeniowej, czyli wartość jaką trzeba zapłacić aby stworzyć produkt (wartość kruszcu + wartość pracy + wartość kamieni), wycena nie uwzględnia kraju pochodzenia sprzedawcy wyrobu oraz marży jaką stosują sklepy lub salony jubilerskie do tego wyrobu.

W każdym kraju ze względu na różnicę główn ie w zarobkach inaczej marżuje się wyroby, salony lub sklepy jubilerskie w inny sposób ustalają profit produktu, biorąc pod uwagę usytuowanie salonu, politykę sprzedażową lub rozpoznawalność marki.